Wykonamy wszelkie zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych, począwszy od ścian działowych wygłuszanych wełną mineralną, sufitów podwieszanych prostych, także z wpuszczanym w zabudowę oświetleniem LED, po sufity wielopoziomowe lub zabudowy dekoracyjne na ścianach, w obu przypadkach często podświetlane ukrytym paskiem diody LED lub świetlówką. W system zabudowy g-k, wchodzą m.in. profile stalowe o rozmaitym przekroju zależnie od funkcji zabudowy, wieszaki, kotwy, pręty, etc., wełna mineralna do ścian działowych, dodatkowo paroizolacja w przypadku ścian szczytowych (dot. skosów poddaszy). Do wierzchniego wykończenia należą: spoinowanie frezów i łączeń z uzbrojeniem taśmą flizelinową lub antyrysową, zabezpieczanie narożnikami aluminiowymi kątów zewnętrznych i pozostałych łączeń np. ze ścianą litą lub sąsiadującą płytą g-k specjalną taśmą narożnikową zbrojoną paskami aluminium, nadającą się do kątów zewnętrznych i wewnętrznych o różnym kącie, często szpachlowanie gładzią gipsową Nida Finisz firmy La Farge całych powierzchni płyt z przeznaczeniem pod malowanie. Płytą g-k możemy wypoziomować ściany poprzez przyklejenie jej na specjalny klej (tzw. suche tynki), możemy ją wtedy wykończyć gładzią i malowaniem, tapetą, płytkami ceramicznymi czy innymi materiałami dekoracyjnymi. Zasugerujemy Tobie funkcjonalne i optymalne rozwiązania w zakresie zabudowy sufitów i ścian w aspekcie użytkowym czy dekoracyjnym.
Jeśli chcesz się wesprzeć opinią i projektem profesjonalisty, służymy poleceniem usług projektantki wnętrz, która zajmuje się aranżacją całych mieszkań, czy też poszczególnych pomieszczeń, projektowaniem i nadzorem wykonawczym mebli kuchennych, szaf, etc. od rysunku, wizualizacji, po wyszukanie (z ich wyceną) elementów wyposażenia wybranego wnętrza.
Płyta g-k, praktyczne i pomysłowe rozwiązanie także w dekoracjach
Płyty gipsowo-kartonowe są wytwarzane z modyfikowanego gipsu sztukatorskiego, oklejonego obustronnie kartonem. Mają bardzo szerokie zastosowanie, począwszy od wyrównywania ścian polegającym na wyklejaniu jej płytą g-k, wygłuszaniu ścian, podwieszaniu sufitów, montażu ścian działowych po wszelkie mniej lub bardziej skomplikowane zabudowy, również dekoracyjne np. łukowe na ścianach bądź sufitach często z wkomponowanym oświetleniem. Do większości wnętrz wykorzystywana jest tzw. płyta zwykła (GKB), do pomieszczeń z dużą wilgotnością np. łazienki stosujemy płytę wodoodporną (GKBI), zaś do wnętrz o zwiększonych wymaganiach p.poż. płytę ognioodporną (GKF). Szczeliny spoinujemy za pomocą specjalnych mas do spoinowania, które zawierają włókna celulozowe , a następnie szpachlujemy za pomocą gładzi gipsowych lub bezpośrednio na płytach przyklejamy okładziny ceramiczne, wszystko uzależnione jest od tego w jaki sposób chcemy ostatecznie wykończyć ścianę.
Zastosowanie płyt gips-karton:
Ścianki działowe z płyt g-k na stalowej konstrukcji są fantastyczną alternatywą dla ciężkich murowanych ścian, można je zbudować szybciej, czyściej i taniej. Są lekkie, estetyczne a wygłuszenie wełną mineralną zapewnia im doskonałą dźwiękochłonność.
Sufity podwieszane na stelażu metalowym dają wiele możliwości aranżacyjnych, proste, czy wielopoziomowe, okrągłe lub łukowe z efektownym oświetleniem mogą być kapitalnym zwieńczeniem wnętrza.
Suche tynki, czyli wyklejanie na specjalny klej płytą g-k surowych ścian, bądź gdy ściany są nierówne jest mniej pracochłonne, niż tynkowanie na mokro, więc i mniej kosztowne.
W kwestii montażu różnego rodzaju półek, wnęk oraz elementów dekoracyjnych opierając się na Twojej inwencji, bądź korzystając z pomocy projektanta wnętrz lub naszej, możemy poprzez dodanie nawet subtelnej zmiany w geometrii sufitu, czy ściany nadać pomieszczeniu niepowtarzalny charakter, odmieniając je z monotonnego układu przestrzennego, nadając mu niebanalny wygląd.
Ze względu na relatywnie niski koszt materiału oraz biorąc pod uwagę wiele możliwości i zastosowań płyty g-k są wszechobecne przy wykańczaniu wnętrz, często jako główny komponent realizowanych projektów, a już w szczególności dotyczy to poddaszy.
Zapoznaj się z naszym poradnikiem remontowym: