WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Jak udekorować ścianę za wezgłowiem łóżka?

Ściana za wezgłowiem łóżka jest dobrym miejscem dla zaaranżowania jej według wybranego stylu wykończenia sypialni oraz w zgodzie z naszymi upodobaniami, choć może okazać się sporym wyzwaniem i skomplikowanym zadaniem, jeśli porwiemy się na wyszukany projekt, a możliwości jest naprawdę sporo. Zabudowujemy całą ścianę, jak udekorować ścianę za wezgłowiem łóżkawstawiamy jedynie niewielki akcent, umieszczamy kilka harmonizujących ze sobą dodatków, wykorzystujemy ekskluzywne, nietuzinkowe materiały czy raczej standardowe, wszystko jest to zależnie czy preferujemy klasyczne rozwiązania, nieco bardziej szalone a może totalną awangardę?
Najprostsze rozwiązanie, to gładka ściana wyróżniona jedynie kolorem lub kilkoma współgrającymi kolorami, taka dekoracja nie jest nachalna, ale spokojna i bezpieczna, gdyż niewielkim nakładem kosztów w każdej chwili możemy zmienić kolor farby, czasami dobrze dobrany kolor czy wzór fototapety na której powiesimy obraz, plakat, lustro w zdobionej ramie da interesujący efekt, ściana nie będzie przedekorowana, a subtelna i szykownie wyglądająca. Prócz zwykłych farb do wyboru mamy farby umożliwiające tworzenie tzw. efektów specjalnych, będą to różnego rodzaju bejce, farby metaliczne, interferencyjne, itd., wykorzystywaną techniką aplikacji tych produktów nazywamy np. przecierką malarską. Grubo tłoczona tapeta z ciekawym motywem, niesamowita fototapeta, a już w szczególności tekstura w postaci np. farby strukturalnej (baranek, piasek, beton, etc.), tynku dekoracyjnego, to intrygujące wykończenie wzbogacające aspekt dekoracyjny wnętrza, tynk strukturalny może być w stylu retro lub z bardziej industrialnym wydźwiękiem, jako tynk betonowy, inny rodzaj tekstury, to płytki klinkierowe, kamień naturalny bądź jego imitacja, w różnych kolorach, rozmaicie fakturowany.
Materiałów wykończeniowych do wykorzystania istnieje wiele, będzie to np. tafla szkła dekoracyjnego w rozmaitych kolorach, od takiej powierzchni odbija się światło, tworząc refleksy świetlne, ściana ma więcej dynamizmu i ekspresji, może to też być lustro np. grafitowe, brązowe, zaś panele skórzane, gipsowe panele ścienne 3D, elementy drewniane, ceramiczne, z kamienia naturalnego, powinny pasować do pozostałych dodatków i rodzaju wyposażenia sypialni, gdyż to dość charakterystyczna dekoracja, zarazem naturalna.
Trochę więcej nakładów pracy i wyobraźni potrzeba tworząc formy przestrzenne z zastosowaniem najlepiej płyt gipsowo-kartonowych, za ich pomocą spełnić możemy praktycznie każdą geometryczną zachciankę, która przyjdzie nam do głowy, zwłaszcza dekoratorzy wnętrz uwielbiają płyty g-k, jako komponent konstrukcji różnych zabudów dekoracyjnych, faktycznie jest to relatywnie najtańsza metoda geometrycznego formowania przestrzeni, dlatego najpopularniejsza. Dodatkowo wszelkie wnęki takiej zabudowy można podświetlać punktowo instalując oprawki Led albo ukrytymi paskami Led, także z technologią RGB (dającą możliwość zmiany koloru światła), co potęguje efekt głębi i trójwymiarowości, różne powierzchnie zabudowy g-k wykańczamy w dowolny sposób, nakładając farbę, strukturę, fototapetę, płótno dekoracyjne, rattan, szkło, etc.
Wybierając taką, a nie inną dekorację powinniśmy wiedzieć z jakim wezgłowiem kupimy łóżko, gdyż element ten może być bardziej lub mniej wydatny, o różnym kształcie, kolorze, wykonany z drewna, tapicerowany, obity tkaniną, skórą, wezgłowie stanowi w końcu część dekoracyjną łóżka, estetyczne dopasowanie wezgłowia do rodzaju wykończenia dekoracyjnego znajdującego się za nim powinno stanowić element całego procesu aranżacji sypialni.

jak udekorować ścianę za wezgłowiem łóżka

jak udekorować ścianę za wezgłowiem łóżka

jak udekorować ścianę za wezgłowiem łóżka

jak udekorować ścianę za wezgłowiem łóżka

 

Sprawdź także:

Sufit podwieszany w sypialni.

Zdrowa i przyjazna sypialnia.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 31.12.2013

Oceń artykuł