WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Płytki drukowane – nowy wymiar okładzin ceramicznych.

Designerzy wnętrz oraz osoby lubujące się w nowatorskich rozwiązaniach od niedawna mają do dyspozycji jeszcze jeden materiał wykończeniowy, oryginalny, trwały, estetyczny i miejmy nadzieję coraz popularniejszy, są to płytki ceramiczne z wykonanym na nich nadrukiemPłytki drukowane - nowy wymiar okładzin ceramicznych., praktycznie wg dowolnego zdjęcia, grafiki istniejących na pliku w komputerze.

Innowacyjna i efektowna technologia wydruku cyfrowego to często wykorzystanie techniki “monoporosa”, co polega w skrócie m.in. na jednokrotnym prażeniu płytki powodującym zespolenie się czerepu płytki z glazurą i nadrukiem, dając jednolitą całość, klient otrzymuje płytkę z nadrukiem tak samo trwałą jak jest każda inna płytka ceramiczna.
Technologia wydruku cyfrowego umożliwia przełożenie na płytkę dowolnego projektu, będącego na pliku, kreowanie remontowanych wnętrz wybitnie indywidualnych i niepowtarzalnych, na wysokim poziomie estetycznym, daje też ogromną swobodę projektantowi, zaś odbiorcy usługi możliwość wyrażenia „własnego ja” poprzez personalizację wydruków, do dyspozycji mamy zdjęcia czy grafiki, wszystko w pełnej gamie kolorystycznej.
Obróbka zdjęcia lub grafiki to stworzenie całego obrazu podzielonego na pojedyncze płytki, można zaplanować wyłożenie dowolnie dużej powierzchni ścian mieszkania, domu czy innego lokalu.
Jakość wydruku cyfrowego jest doskonała, odwzorowuje każdy detal zdjęcia pierwowzoru, na płaskiej powierzchni płytki mogą powstać trójwymiarowe obrazy, ponadto technika cyfrowa dopuszcza możliwość nadruku także na płytce ze strukturą, czyli nie tylko gładkiej, dając dodatkowy spektakularny efekt zdobniczy.
Opracowanie grafiki wykonuje się na pojedynczej bitmapie, poprzez to wydrukowany obraz charakteryzuje się bogatszą kolorystyką i ogromną dokładnością, to chirurgiczna precyzja odwzorowania rzeczywistych barw i kształtów, nie byłaby ona możliwa przy zastosowaniu co bardziej tradycyjnych metod, po wyskalowaniu obrazu, przesyła się go do drukarki znajdującej się w wolnej od pyłu komorze, zaś nadrukowaną już płytkę do końcowej fazy produkcji, czyli wypalenia.
Nadruk można wykonać na rozmaitych formatach płytek oferowanych przez firmy produkujące ceramikę ścienną, od płytki mozaikowej 2.5 x 2.5 cm po płytki wielkoformatowe, np. 30 x 90 cm.
Trwałość płytki z indywidualnym nadrukiem sprawia, że można ją stosować na etapie prac remontowych i wykończenia w dowolnym mokrym wnętrzu, tj. w łazience albo kuchni.
W przypadku łazienki płytki z nadrukiem z zasady układa się na jednej wybranej powierzchni, tej najbardziej wyeksponowanej, sugestywne zdjęcie lub grafika powinny być skomponowane z płytkami jednolitymi kolorystycznie, tylko wtedy da to oczekiwany efekt, w kuchni naturalną powierzchnią dla płytek będzie fartuszek nadblatowy.

 

Spersonalizowany wymiar aranżacji łazienki czy innego pomieszczenia, oto sedno technologii cyfrowego nadruku, inwestor może skorzystać z gotowej bazy plików ze zdjęciami, grafiką, zaprojektować samodzielnie albo przy niewielkiej pomocy grafika komputerowego dowolny motyw, wzór i przenieść je do swojej przestrzeni mieszkania.

 

Płytki drukowane, choć są interesującym produktem, to wciąż ekstremalnie niszowym, zarówno rynek, projektanci czy inwestorzy nie są obecnie przygotowani na to novum, w Polsce producentów płytek oferujących usługę indywidualnego nadruku jest tyle co kot napłakał, tak samo firm wykonujących nadruk cyfrowy na płytkach ceramicznych, technologia i produkt są bardzo świeże, zanim się spopularyzują minie pewnie trochę czasu, ale z pewnością niosą ze sobą ogromny potencjał do wykorzystania w eleganckich i wyszukanych aranżacjach mieszkań, nieszablonowych remontach i wykończeniach poznańskich wnętrz.

 

Przeczytaj inne artykuły:

Jaki wybrać format płytki ceramicznej?

Jak konserwujemy płytki gresowe? – Gres polerowany i naturalny.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 30.04.2016

Oceń artykuł