Pomysłów na aranżację łazienki jest bez liku, jednak jeśli ktoś szuka czegoś naprawdę wyjątkowego, niesamowitego i pięknego, jednocześnie intrygującego i nie obawia się nietuzinkowych, bardzo odważnych rozwiązań, to genialną propozycją dla niego będzie świecąca podłoga, nie jest to światło użytkowe, a cała podłoga staje się dekoracją. Pewnie dla niektórych będzie to ekscentryzm czy wariactwo, a jednak jest klientela na ten, nie ma co ukrywać niszowy produkt, bo efekt jest zadziwiający, pobudzający zarazem wyobraźnię.
Czym jest świecąca podłoga?
Jest to system oświetlenia polegający na zatopieniu pasków światłowodowych (włókien optycznych, wewnątrz których następuje transmisja światła) w przezroczystej żywicy epoksydowej. Pasek układa się w dekoracyjną i fantazyjną kompozycję i jest to dekoracja nosząca znamiona prawie dzieła sztuki, bo wymaga zmysłu zarówno dekoratorskiego jak i artystycznego, musi być zrobiona ze smakiem.
Tą przezroczystą i świecącą podłogę można wzbogacić poprzez ozdobne warstwy wykonane z piasku, skał czy elementów roślinnych, rozgwiazd, muszli, imitacji elementów rafy koralowej, wszystko zatopione jest w bezbarwnej masie epoksydowej, połączenie subtelnego światła światłowodów z tymi dekoracjami, tworzy wyjątkowo spektakularny i zdumiewający efekt świetlny i dekoracyjny zarazem. Kolor światła wydobywający się z pasków może się zmieniać cyklicznie, wszystko, tj. natężenie światła, kolory i ich sekwencyjne załączanie się, można ustawić na sterowniku według własnego uznania, tworząc indywidualny spektakl świetlny. Przewody światłowodowe są wyjątkowo bezpieczne, transmitują wyłącznie samo światło, nie ma w nich napięcia (jest tylko w generatorze światła), w ogóle się nie nagrzewają, a ich światło nie emituje promieniowania UV oraz IR.
Producentem zestawów światłowodowych, który opracował technologię wykonywania podłóg świecących, jest firma E-technologia, zajmują się oni wykonywaniem dowolnych projektów wg oczekiwań klienta.
Odwiedź inne artykuły:
Wybieramy grzejnik do łazienki.
Osprzęt elektryczny w łazience – funkcjonalność i bezpieczeństwo.
Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 19.02.2013