WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Gotowy projekt domu jednorodzinnego – co można w nim udoskonalić / poprawić?

Projektant wnętrz, firma remontowa czy architekt projektujący dom, są to specjaliści w swoich branżach, odbiorca ich usług naturą rzeczy spodziewa się, że powierza swoje pieniążki oraz sferę szeroko pojmowanej ergonomii, estetyki oraz jakości w dobre, fachowe ręce, natomiast uczciwie należy zaznaczyć, że nikt nie jest mistrzem świata, zawsze pozostanie jakaś przestrzeń dla poprawienia efektu działań każdego fachowca.
Pierwszym z owych fachowców, z którym „zetknie” się inwestor, w sytuacji inwestowania w dom jednorodzinny wolnostojący, jest architekt opracowujący projekt domu, tutaj z uwagi na pragmatyczny i finansowy aspekt, najczęściej zakupuje się gotowy projekt budowlany, inwestor oszczędza wtedy z 75% czy więcej pieniędzy w opozycji do wariantu zlecenia firmie architektonicznej wykonania indywidualnego projektu.
Gotowych projektów jest przeogromna ilość, wydawałoby się, że na pewno któryś z nich w stu procentach dopasuje się do preferencji inwestora, utrudnienie sprawia pewna okoliczność, otóż pomimo tak dużego wyboru, mamy do czynienia z pewną sztampowością, zachowawczością, brakiem innowacji, co rzuca się w oczy nie tylko fachowcowi w branży, tj. firmie remontowej, projektantowi wnętrz, ale też samemu odbiorcy usługi przymierzającemu się do wykończenia pod klucz wnętrz mieszkania.
Mowa mianowicie o powtarzalności niektórych rozwiązań, technologii, o ile nie można tego powiedzieć o bryle budynku, elewacji, kształcie dachu, jego wykończeniu, tu faktycznie to wielkie spektrum opcji, o tyle projekt wnętrz, rozwiązania funkcyjne definiujące de facto sferę ergonomii, detale architektoniczne wpływające na wizaż wnętrz, nie zawsze świadczą o inwencji twórczej architekta budynku, niekiedy okazuje się naprawdę wiele, wiele do poprawienia / usprawnienia.

 

Na jakie elementy warto zatem zwrócić uwagę, tak aby przestrzeń mieszkania oraz rozwiązania ergonomiczne, funkcyjne okazały jak najbardziej przyjazne dla domowników?

 

Wiatrołap – cóż to za „wytwór”?

 

 

Ciepła woda od razu w kranie w łazience na piętrze – w czymże problem?

 

 

Wysokie wnętrza a poczucie przestronności.

 

 

Światło to przestrzeń.

 

 

Miękka woda a trwałość instalacji, efektywność / przyjemność korzystania z wody.

 

 

Nieefektywna wentylacja w łazience.

 

 

Inspiracji szukaj również i tu:

Zmiany lokatorskie – z deweloperem czy z najętą do wykończenia firmą remontową?

Jak poprawić proporcje nieproporcjonalnego wnętrza?

Wycena wykończenia mieszkania / umowa on line a weryfikacja prac na miejscu.

Deseń i tekstura w aranżacji wnętrz.

 

Artykuł opracował i opublikował: Wojciech Gośliński

Poznań, 15.03.2021

4/5 - (1 vote)