WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Aranżacja miejsca do pracy w domu, a aspekt barw.

Coraz więcej obowiązków zawodowych wykonujemy w domu, prowadzimy firmę, dla zapewnienia najlepszego komfortu pracy umysłowej niezbędne byłoby zaadaptowanie podczas remontu jednego z pomieszczeń mieszkania na kącik biurowy, który jak by nie patrzeć,Aranżacja miejsca do pracy w domu, a aspekt barw. przydałby się w każdym domu.

Idealnie jeśli takowe pomieszczenie uda się wyodrębnić w naszym mieszkaniu, gdyż do pracy intelektualnej niezbędne jest skupienie i wyciszenie się, naturalnie, że ludzie sobie jakoś radzą i pracują w kuchni, sypialni, salonie, gdy nie ma akurat domowników, ale to zupełnie inna jakość, dla efektywnej i komfortowej pracy potrzebne jest najlepiej biurko, którego przecież nie ustawimy w salonie oraz właściwe otoczenie, tj. funkcjonalna i przyjazna stylizacja.
Urządzając pokój do pracy nie podchodźmy do tego sztampowo, to nie ma być zwykłe biuro jakich wiele, sprzęty naturalnie muszą być ergonomiczne aby sprzyjały efektywności pracy, lecz nie zapomnijmy o innych potrzebach człowieka, estetycznych, nasz kącik do pracy zaaranżujmy w sposób możliwie indywidualny, oddający nasze preferencje w sferze designu, biurko, fotel, szafy oraz dodatki wcale nie muszą przypominać typowego biura, im będą bardziej niesamowite, stylizowane i unikatowe, tym bardziej naszą przestrzeń do pracy wykreujemy na pełną ekspresji, wyjątkową oraz inspirującą, to otaczanie się przedmiotami miłymi dla oka, wygodnymi w użytkowaniu, ale też ładnymi, stylizacja naszego miejsca do pracy niech nabierze rysu oryginalności.
W przypadku pomieszczenia z przeznaczeniem do pracy intelektualnej bardzo istotna jest jego właściwa aranżacja, podstawowa sprawa to niezagracanie wnętrza niepotrzebnymi przedmiotami, które będą rozpraszały naszą uwagę, wielkość naszych poznańskich mieszkań powoduje, że niektóre pomieszczenia są wielozadaniowe, kącik biurowy traktujemy jako przechowalnię różnych przedmiotów, rowerka treningowego, wózka dziecięcego i różnych gratów, nie będzie to sprzyjało wydajnej i przyjemnej pracy, w miarę możliwości unikajmy tego.
Za sprawą prostych w formie, geometrycznych mebli oraz dodatków, optycznie uporządkowujących przestrzeń, ale też inspirujących i przyciągających uwagę detali wykończenia przełamiemy jednorodność stylu wzbogacając wnętrze.

 

Odczucie przestronności, estetyka poprawiają nasze samopoczucie, uszczęśliwiają i motywują do pracy, nasza efektywność i przyjemność pracy w oczywisty sposób się zwiększa, urządzenie wygodnego pomieszczenia biurowego w domu to nie tylko sprzęty, jako znakomity efekt usługi remontowej istotne jest właściwe ubranie tego pomieszczenia w kolory, które zwykle są pierwszoplanowymi aktorami aranżacji, w dynamiczny sposób oddziałując na nasze samopoczucie, które podczas pracy intelektualnej lepiej jeśli będzie dobre, kolory pomagają w skupieniu, zwiększają kreatywne możliwości, twórczy potencjał, pasję, ich aspekt psychologiczny jest niebagatelny.

 

W jakie zatem kolory ubrać nasz domowy kącik biurowy?

 

Niebieski – bardzo pomaga w koncentracji uwagi, chłodzi nasze emocje, przyhamowuje impulsywność, poprawia jasność umysłu, wycisza, silnie odpręża i uspokaja, pozytywnie wpływa na skołatane nerwy, uporządkowuje i łagodzi nasze wzburzone myśli, przez specjalistów od koloroterapii nazywany jest antyseptykiem, do pracy twórczej jest idealny.
Można go spokojnie stosować na wszystkich ścianach, wymalowując nim nawet całe pomieszczenie, dla uatrakcyjnienia w jednym remontowanym wnętrzu można wprowadzić przejścia tonalne, malując np. jedną lub dwie ściany niebieskim o jeden, dwa tony ciemniejszym.
Zielony – wzmacnia kreatywność i wrażliwość, uwalnia od stresu czy różnych ran duchowych, przywraca równowagę, zmniejsza napięcie psychiczne, daje poczucie bezpieczeństwa, odprężenie, wyciszenie i uspokojenie, pomoże w byciu bardziej konsekwentnym i pewnym siebie.
Malowanie wszystkich ścian w tym kolorze jest dość ryzykowne, warto stosować tą barwę z umiarem, im ciemniejsza, tym na mniejszym obszarze, zważając też, że zieleń prócz czystej, soczystej, może być też turkusowa, szmaragdowa, butelkowa czy khaki.
Żółty – to kolor uszczęśliwiający, optymistyczny i radosny, dodaje energii i zwiększa ochotę do działania, wzmacnia logiczne myślenie, podnosi na duchu i powoduje, że jesteśmy pozytywnie nastawieni do otoczenia, weseli, serdeczni, żartobliwi i kreatywni, może powodować uniesienie i lekkie nastawienie do życia, wzmacnia wiarę w siebie, żółty jest ożywiający oraz inspirujący do wzniosłych myśli, pomimo, że należy do barw pobudzających, nie denerwuje, a wręcz rozjaśnia umysł, aktywizuje reakcję rozumowania, otwiera umysł, likwiduje odrętwienie, ułatwia zapamiętywanie i wyzwala twórcze myślenie.
Żółty w zbyt dużej ilości lub intensywności może być męczący i drażniący, lepiej traktujmy go jako dobre lekarstwo w postaci plam kolorystycznych czy dodatków.
Pomarańczowy – to witalność, pobudzenie, ciepło, radość i kreatywność, znakomicie wpływa na nasze psyche, inspiruje do pracy intelektualnej i twórczej, dodaje nam energii, optymizmu czy wiary we własne możliwości, ogrzewa i regeneruje, motywuje do działania, poprawia humor, pomaga w przyswajaniu nowych idei.
W jaśniejszym, pastelowym wydaniu możemy się pokusić o wykończenie tą barwą wszystkich ścian, w postaci akcentów kolorystycznych czy dodatków, też w subtelny sposób spełni swoje zadanie.
Czerwienie – z tą barwą należy uważać, to najbardziej pobudzający, energetyczny, agresywny, żywiołowy, wpływowy i dynamiczny kolor wywołujący ekscytację, w nadmiarze zaś rozdrażnienie i irytację, jego temperatura zależna jest od barwy; czy to fuksji, karmazynowego, karminowego, amarantowego, szkarłatnego lub burgundu.
To kolor dobry jako akcent w pomieszczeniu w postaci dodatku lub plamy kolorystycznej tylko na jednej ścianie lub jej fragmencie.
Biel – stosowana w pojedynkę na wszystkich ścianach będzie zbyt monochromatyczna i zimna, może także być nudna i nieprzytulna, choć daje psychiczne rozluźnienie i oczyszcza nasze wnętrze, daje poczucie swobody i zawieszenia w przestrzeni, powiększa optycznie każde pomieszczenie, pasuje do każdej innej barwy, może jednak wygenerować odczucie osamotnienia, smutku, pustki i izolacji, nie jest zalecana dla osób nie mających wiary w siebie, z trudem podejmujących decyzje.
Biały sufit czy białe dodatki jak najbardziej, lecz co do ścian, to sprawa dyskusyjna.
Brązy – dają poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, harmonii czy równowagi, dobre dla osób chcących poczuć pewność siebie, mają w sobie spory ładunek powagi, mogą wspierać i dodawać otuchy.
Najbezpieczniejsze są w jasnych odcieniach, mocniejsze mogą przygnębiać, najlepiej jako jedna ściana bądź dodatki.
Szarości – są ultra uniwersalne i neutralne zarówno dla naszej psychiki jak i dla innych wszelkich barw, stylu wykończenia czy detali wyposażenia, są uwielbiane przez firmy designerskie i też odbiorców usług, szary to barwa ludzi sukcesu, tłumi emocje, jest doskonałą przeciwwagą dla słodkich barw, może nie tryska optymizmem, ale oferuje spokój i równowagę tworząc stateczne, eleganckie i pełne klasy wnętrza, warto stosować dwa, trzy odcienie szarości, ale koniecznie w tej samej grupie kolorystycznej, gdyż odcieni szarości jest mnóstwo, najlepiej sprawdza się czysta szarość, nie za ciemna, bez żadnych podbarwień.
Beż – to kolor ponadczasowy, w jasnym wydaniu zawsze bezpieczny, może tworzyć ciepłą, sielską atmosferę, kreować pozytywną energię, nie jest pobudzający, krzykliwy czy rozdrażniający, beże są bardzo przyjemne dla oka, eleganckie i apetyczne, szczególnie w odcieniu kawy z mlekiem, podobnie jak szarością, beżem, jako zwieńczenie remontu i usługi wykończenia mieszkania przez firmę wykonawczą, możemy pomalować wszystkie ściany, aby tylko był to odcień pastelowy.

 

Sprawdź również publikacje:

Płyty kwarcowe – wszechstronne zastosowanie.

Dodatki z motywem geometrycznym w aranżacji wnętrz.

 

Opracował: Wojciech Gośliński

29.12.2016

Oceń artykuł