WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Nowoczesny design jadalni.

Wydzielenie jadalni tak aby była nie tylko funkcjonalna, ale także wyjątkowo atrakcyjna wizualnie, wymaga niekiedy odwagi pod względem wykorzystanych rozwiązań, zarówno we wzornictwie wyposażenia, materiałach wykończeniowych, zastosowanej kolorystyki czy elementach małej architektury. Aby jednak zamierzenie aranżacyjne przebiegło według naszych upodobań i oczekiwań, w sukurs niemałej wyobraźni projektanta musi iść też kunszt ekipy remontowej czy stolarza wykonującego meble.

 

To zdecydowanie awangardowy projekt kuchni z niezależną jadalnią, obydwu otwartych, wykorzystano tutaj nowatorskie detale wyposażenia, nietypowe rozwiązania stylistyczne oraz gradację szarości jako dominującej barwy, jednak z miłym dla oka kontrastem nasycenia barw.
Rzucającym się w oczy detalem są trzy podciągi na suficie w połączeniu ze słupem i nadbudową ścienną między kuchnią a jadalnią, mają za zadanie wydzielić wizualnie od salonu przestrzeń kuchni oraz osobno jadalni, konstrukcja to lekka zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych, nad blatem roboczym w kuchni ukryto w niej również oświetlenie halogenowe, grafitowy kolor zabudowy w wykończeniu półmatowym powierzchni dodatkowo wyróżnia całą bryłę geometryczną na tle bieli sufitu oraz szarości elementów wyposażenia i wykończenia.
Biało szara meblowa zabudowa kuchenna z elegancką półwyspą stanowiącą zarazem wygodny blat roboczy jest koherentna kolorystycznie i stylistycznie z całą pozostałą aranżacją, m.in. ze stalowo szarymi ścianami pomalowanymi specjalną emalią akrylową z dodatkami mającymi wywołać efekt lekko błyszczącej stali, farba jest doskonale zmywalna, dlatego pomalowano nią również front półwyspy, kolor zabudowy harmonizuje też z dwukolorową podłogą; grafitową w części jadalnianej i szaro piaskową w części kuchennej.
Podłoga wyłożona jest wielkoformatowymi półmatowymi płytkami gresu szkliwionego w dwóch formatach; 90×90 cm i 90×120 cm, to wyjątkowo rzadko stosowany format, takie płytki są relatywnie dość drogie i wymagają idealnie równej posadzki oraz zdecydowanie bardziej absorbującej metody układania na półpłynny klej, w zamian ten gigantyczny format daje nam niesamowity efekt estetyczny, zważmy że im podłoga ma większe płytki tym wizualnie wydaje się większa.
Ściana przy stole jadalnianym jest dwupłaszczyznowa, zabudowa z płyt g-k po dwóch bokach wytwarza wnękę, która podświetlona jest paskami Led ukrytymi w wypustach zabudowy, ściana z podświetloną wnęką ma zbudować odczucie głębi.

 

Ultra nowoczesny charakter aranżacji akcentuje stół o niespotykanym wzornictwie, to stal szczotkowana ze szklanym blatem, jest wyższy od standardowego, dlatego ustawiono wokół niego nowoczesny design jadalniobrotowe hokery, zwykle widziane przy barku, lampa nad stołem pod względem nowoczesności też nie pozostaje w tyle.
Półwyspa i zabudowy z płyt g-k zgrabnie wydzielają kuchnię, zabudowa meblowa jest nowoczesna i prosta w formie, ale komfortowa, układ mebli jest bardzo ergonomiczny, kuchnia jest faktycznie otwarta, przez to np. podczas przygotowywania posiłku mamy cały czas kontakt z resztą domowników czy gośćmi, pamiętajmy też że każde wydzielenie pomieszczenia całymi ścianami wpływa negatywnie na odczucie przestrzeni.
Niemalże monochromatyczną (jak w negatywie) i trochę zimną aranżację przełamują tzw. plamy kolorystyczne dodatków; czerwieni siedzisk hokerów i zieleni obrazków z motywami roślinnymi, ponadczasowe, szlachetne, neutralne i szalenie uniwersalne szarości są idealną propozycją dla osób lubujących się w aranżacji nie krzykliwej, może z nutą minimalizmu, jednocześnie bardzo eleganckiej i na wskroś nowoczesnej, a nietuzinkowe i nowatorskie detale wyposażenia czy wykończenia są w sam raz dla dla ludzi otwartych na nowe idee.

 

Sprawdzić możesz także artykuły:

Funkcjonalny aneks kuchenny.

Pastelowa kuchnia w stylizowanym wydaniu.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 06.12.2014

Oceń artykuł