Remont lub wykończenie łazienki czy kuchni wykonamy według przedłożonego projektu (tutaj służymy poleceniem projektantki), bądź na podstawie ustaleń z Tobą, naszych sugestii co do rozmieszczenia wyposażenia, sposobu ułożenia płytek, etc.
W zakres prac wykończeniowych nowej łazienki, kuchni mogą wchodzić m.in.:
przeróbki instalacji sanitarnych i elektr., obłożenie płytkami, wykonanie podwieszanego sufitu g-k z oświetleniem, montaż oraz podłączenie całego wyposażenia. W przypadku remontu starszych łazienek bądź kuchni, dodatkowo do wykonania może być całkowicie nowa instalacja sanitarna, elektr., poziomowanie ścian i podłogi, na koniec pełne wykończenie i montaż elementów wyposażenia. W przypadku chęci skorzystania z wykonania projektu, w tym także mebli, szaf lub drzwi do Twojej kuchni lub łazienki, możesz skorzystać z usług współpracującej z nami wspomnianej projektantki wnętrz, prócz jej fachowego doradztwa opartego na sporym doświadczeniu i wiedzy, sporządzeniu rysunków technicznych i wizualizacji, na życzenie wyszuka i zaproponuje materiały wykończeniowe, właściwe wyposażenie z ich wyceną, możesz także liczyć na nadzór wykonawczy.
Jeśli myślisz tylko o zamówieniu mebli kuchennych czy szaf do zabudowy, zarekomendujemy Tobie zaprzyjaźnionego wykonawcę.
O stylu w jakim urządzimy łazienkę decydujemy w zależności od stylistyki mieszkania oraz od wielkości pomieszczenia. Łazienka jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, ma służyć nie tylko do przeprowadzania higienicznych i związanych z pielęgnacją ciała zabiegów, ale także musi wprawiać w dobry nastrój i sprzyjać relaksowi, powinna spełniać potrzeby wszystkich domowników. W przypadku małej łazienki lepiej jest urządzić ją w sposób nowoczesny, minimalizując ilość sprzętów i drobiazgów, jeżeli łazienka jest przestronna spokojnie można pozwolić sobie na przykład na dużą wannę. Nie jest konieczne układanie płytek na całych ścianach, równie dobrze mogą być łączone z drewnem czy farbą, co również daje bardzo ciekawy efekt wizualny. Wśród płytek ceramicznych mamy do wyboru: glazurę (tylko na ściany), terakotę i gres porcelanowy (do wykładania podłóg) oraz szkliwiony klinkier (można go układać na ścianach i podłogach). Oświetlenie ogólne łazienki powinno być mocne i rozproszone, montaż oświetlenia halogenowego wpuszczonego w sufit optycznie powiększa łazienkę. Skuteczność oświetlenia znacznie wzrasta przez zastosowanie luster. Dodatki takie jak wieszaki i uchwyty powinny być dobrane do koloru baterii, a nie glazury. Mają one pełnić nie tylko praktyczne funkcje ale również dekoracyjne.
Kuchnia to miejsce przygotowywania posiłków, jest również „królestwem” pani domu, niejako sercem domu, niekiedy miejscem spotkań rodzinnych i obok łazienki stanowiąca wizytówkę mieszkańców. Powinna mieć cechy praktycznego wykorzystania dostępnej przestrzeni i choć odrobinę dekoracji budującej wrażenie ciepła domowego i harmonię. Remontując kuchnię od podstaw w pierwszej kolejności należy rozplanować rozmieszczenie mebli i urządzeń sanitarnych, korzystając z pomocy firmy wykonującej meble pod wymiar np. poleconej przez nas, aby uprzednio dokonać ewentualnych przeróbek instalacji wod.kan. pod zlewozmywak czy zmywarkę. Dopiero po wyborze mebli możemy zająć się kolorem ścian i płytek na „fartuszek”, czyli odcinek ściany nad blatem kuchennym. Na podłogę najpraktyczniejsze ze względu na trwałość i łatwość utrzymania higieny są kafelki. Latem przynoszą ulgę ze względu na chłód, aby zimą nie były wizualnie za zimne możemy wybrać ciepłe odcienie lub wręcz płytki imitujące drewno. Stosując panele podłogowe w kuchni zaleca się wszystkie połączenia wypełnić specjalnym środkiem uszczelniającym. Ściany możemy pomalować farba lateksową, bardzo odporną na zabrudzenia, z możliwością zmycia. Montując częściowe podwieszenie sufitu gips-karton np. nad szafkami z zainstalowanym oświetleniem halogenowym, dekoracyjnie, efektownie i praktycznie wykorzystujemy tę przestrzeń.
Sprawdź nasze publikacje w poradniku remontowym: