WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Pomarańczowy

psychologia koloru pomarańczowegoPomarańczowy, podobnie jak czerwony, jest kolorem pełnym energii, jednak łagodniejszym, zdecydowanie kojarzony jest z ciepłem, radością, witalnością czy kreatywnością, bardzo pozytywnie oddziałuje na cały nasz organizm, w znakomity sposób wpływa na nasze psyche, pobudza do pracy nie tylko fizycznej ale i intelektualnej, w tym twórczej. Kolor ten nie tylko nas subtelnie ożywia, ale także regeneruje, ogrzewa, dodaje optymizmu i wiary w siebie, we własne możliwości. Pomarańczowy jest kolorem zawsze modnym, apetycznym, wdzięcznym, zarazem inspirującym i motywującym do działania, dobrze się z nim czują dzieci i osoby praktycznie w każdym wieku, choćby odrobina tej barwy w naszym mieszkaniu może poprawić nam humor pomimo zmęczenia, znużenia po ciężkim i zapracowanym dniu. Aspekt psychologiczny pomarańczowego, to m.in. wpływ na naszą mentalność, objawia się to poprzez pomoc w przyswajaniu nowych idei, łatwiejszym akceptowaniu zmian w naszym życiu, jak i wyzwoleniu się z mentalnych ograniczeń.

 

Pomarańczowy może likwidować skurcze, wspomagać trawienie, pracę płuc, łagodzić objawy astmy, pobudzać relaksująco funkcje mięśni, wspomagać kształtowanie się tkanek organicznych w tym odbudowę włókien kolagenowych, poprawiając wytrzymałość skóry. Zaś ogólnie rzecz biorąc kolor ten jest bardzo dobrym bodźcem dla psychiki, jego zaletą jest tu na pewno wypogodzenie nastroju, pozytywny wpływ na pogodę ducha. Pomarańczowy wskazany jest w takich dolegliwościach jak, bóle głowy związane z napięciem nerwowym, napięcie mięśni, stany depresyjne, epilepsja, zapalenie nerek, reakcje alergiczne, problemy skórne (cellulitis) czy zmniejszona czynność gruczołów dokrewnych. Kolorem tym wspomagać można kurację schorzeń układu oddechowego, w tym kurację chronicznej astmy oskrzelowej, bronchitu, gorączki flegmatycznej, mokrego kaszlu, jak również dny moczanowej, chronicznych postaci reumatyzmu bądź kamieni żółciowych.

 

Bezpośrednie źródła dostarczania koloru pomarańczowego naszemu organizmowi prócz oczywiście otaczania się przedmiotami w tym kolorze czy przemalowania ściany na pomarańczowy lub noszenie ubioru w tym kolorze, to także marchew, brzoskwinie, pomarańcze, mango, mandarynki, morele bądź klementynki.

 

Przeczytaj artykuł: Pomarańczowe akcenty

Oceń artykuł