WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Biel

psychologia koloru białegoBiel kojarzy się niewątpliwie z nieskazitelnością i niewinnością, czystością naszych myśli i przejrzystością przekonań. Przez niektórych nazywany kolorem monochromatycznym, nudnym, zimnym, bez wyrazu i wdzięku, dla innych będzie kolorem jedynym w swoim rodzaju, harmonizującym ze wszystkim dookoła, dającym odczucie komfortu oraz psychiczne i fizyczne rozluźnienie, oczyszczającym nasze wnętrze ale też pobudzającym do działania, otwierającym nasz umysł na nowe idee, kolorem dla ludzi jasno myślących i posiadających pełno pomysłów czy planów, kolorem, który pomoże nam zostawić w tyle, co jest stare i przyjąć nowe wyzwania.
Przebywanie w pokoju spowitym bielą na pewno pozytywnie wpłynie na nasz stres, pomoże nam złagodzić emocje, osiągnąć spokój i poczuć się bardzo swobodnie. Białe wnętrze da nam poczucie zawieszenia w przestrzeni, wrażenie większego pomieszczenia, niż jest nim w rzeczywistości, będzie to odpowiednie dla osób wyjątkowo lubiących przestrzeń, a już szczególnie cierpiących na klaustrofobię. Biel pomoże nam wyciszyć się, złagodzić stany napięcia nerwowego, bielą najchętniej otaczają się osoby zdecydowanie niezależne, nie lubiące być w żaden sposób ograniczane. Zbyt wiele bieli odradzane jest natomiast dla ludzi samotnych, smutnych, odczuwających pustkę, nie posiadających wiary w siebie, bez pomysłu na życie, z trudem podejmujących wszelkie decyzje, gdyż kolor ten może pogłębić te negatywne odczucia, źle wpłynąć na próbę zmiany nieefektywnego stylu życia, może też przynieść dodatkowy ładunek chłodu i izolacji.

 

Z punktu widzenia bezpośredniego wpływu bieli na nasz organizm, wymienić należy tu ogólne działanie harmonizujące i tonujące, zapewniające nam równowagę, pobudzające nasze ciało do przezwyciężenia choroby poprzez uaktywnienie odpornościowych czynników organizmu, wzmocnienie systemu immunologicznego oraz sił kuracji spontanicznej, stymulację procesu tworzenia czerwonych krwinek, zharmonizowanie układu trawienia, pobudzenie metabolizmu czy regeneracji komórek, pomoc przy gojeniu się ran oraz stymulację zaopatrzenia skóry w tlen, pobudzenie tworzenia się kolagenu czy regulację gospodarką płynami.

 

Przeczytaj też: Czarno białe wnętrze

Oceń artykuł