WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Biel

charakterystyka koloru białegoBiel dla wielu jest oznaką niewinności i czystości. Gdy przebywamy w pokoju tak pomalowanym czujemy spokój, nasze emocje są złagodzone.
W pomieszczeniu tym czujemy się swobodnie i nie stresujemy się. To kolor odpowiedni dla wszystkich, którzy jasno myślą, mają mnóstwo planów i pomysłów. Jest kolorem nieodpowiednim dla osób samotnych, ponieważ zbyt dużo bieli sprawia, że odczuwamy smutek i osamotnienie. Nie potrafimy podjąć żadnej decyzji.

 

Biel w połączeniu z zielenią, czerwienią lub błękitem rozświetla i rozjaśnia pomieszczenie. Gdy biel zestawimy z kolorami intensywnymi, stanie się mniej surowa. To ona sprawi, że mocne kolory staną się subtelne, a kontrasty delikatne.

 

Biały kolor wspaniale komponuje się z dodatkami drewnianymi lub z meblami z drewna, od jasnego po ciemny, od sosny po dąb. Świetnie współgra także ze szklanymi elementami, a w połączeniu z białymi ścianami meble drewniane ze szklanymi dodatkami możemy wstawić w jadalni, salonie jak i w sypialni. Biel także ładnie wygląda w połączeniu z elementami złota, dobrze prezentuje się w salonie z soczystymi kolorami wypoczynku lub pledem okrywającym łoże w sypialni.

 

Biel to także odpowiedni kolor, którym warto pomalować pokój dziecięcy, współgra z intensywnym kolorem zabawek i mebli. Korytarz to również doskonałe miejsce dla bieli, ponieważ często jest to miejsce zaciemnione, nie posiadające okien jedynie drzwi, przez które wpada, jeśli w ogóle to minimalna ilość światła. Dobrze prezentuje się w pomieszczeniach niskich, stosując biel na suficie wizualnie stwarzamy, że pokój jest wyższy.

 

Biel możemy zestawić z kolorami jasnymi, pastelowymi np. w kuchni, sypialni czy jadalni, wtedy stanie się ona idealnie łagodna, miękka. Możemy ją także zestawić z agresywnymi kolorami tkanin lub ze zdobieniami, które pięknie komponują się z meblami o spokojnych odcieniach.

 

Jeśli pragniemy aby dom nasz stał się oazą schludności elewację pomalować powinniśmy na kolor biały, który w połączeniu z drewnianymi oknami i drzwiami będzie wyglądał nobliwie i wytwornie.

 

Sposoby wykorzystania bieli.

 

Wnętrze spowite bielą może być świetliste, świeże oraz zmysłowe, a niekiedy też surrealistyczne.
Biel nie ma jednego odcienia, zależnie od sposobu oświetlenia można uzyskać wiele „barw”, wydobyć sporo niuansów bieli. Powierzchnie słabiej doświetlone będą wpadać w miękką szarość, zaś tonące w ciepłym mocnym świetle mogą przybrać beżowy wizerunek. Chcąc uzyskać intrygujący klimat, wyposażmy białe wnętrze w meble o prostej formie, surowe i naturalne, dekorując pokój, salon detalami mocniejszymi kolorystycznie np. tkaninami, stosując jednobarwną podłogę oraz wykorzystując elementy ze szkła, metalu i pleksi. Wizerunek bardziej luksusowy osiągniemy zestawiając biel z połyskującą czernią, elementami w kolorze złotym czy srebrnym, bogato zdobionym żyrandolem czy lampą o odważnym wzornictwie. Będzie dystyngowanie i bogato jeśli wprowadzimy na ścianach plamy mocnego koloru, oczywiście z umiarem. Białe wnętrze z dużą ilością akcentów barwnych, które odważnie zestawimy, łącząc nawet coś nowego z czymś starym, doda pomieszczeniu ducha i osobowości. Biel, jako najbardziej uniwersalny z kolorów stworzy nam zarówno wnętrze stylowe bądź klasyczne, nowoczesne i awangardowe.

 

Przeczytaj też: 

Psychologia koloru białego

Czarno białe wnętrze

Wykończenie sufitu ponadczasową i uniwersalną bielą

Oceń artykuł